Архив

Головна
Понедельник, 04 Апреля 2011 11:10

ОРГАНИЗАЦИОННО-ЭКОНОМИЧЕСКИЙ МЕХАНИЗМ МАРКЕТИНГА В СВЕКЛОСАХАРНОМ ПОДКОМПЛЕКСЕ

Оцените материал
(0 голосов)

М. М. Селинный,

ст. преподаватель

ОРГАНИЗАЦИОННО-ЭКОНОМИЧЕСКИЙ МЕХАНИЗМ МАРКЕТИНГА В СВЕКЛОСАХАРНОМ ПОДКОМПЛЕКСЕ

Развитие свеклосахарного комплекса за последние годы свидетельствует, что в Украине не удалось ввести механизм регуляции рынка сахара. Поэтому необходимым считаем ограничение круга лиц, которые могут заниматься реализацией сахара. Снижение уровня цен на сахар и сахарную свеклу для усиления конкурентной борьбы на рынке и вытеснения из рынка контрабандного сахара.

Ключевые слова: свеклосахарный комплекс, маркетинг, рынок, сахар, сахарная свекла.

Постановка проблеми. Україна належить до традиційно цукрових держав світу, що зумовлюється досить сприятливими грунтово-кліматичними та економічними умовами для розвитку буряківництва й виробництва цукру. Вирощування цукрових буряків в Україні почалося на початку XIX століття. За останні роки галузь зазнала значної руйнації. Не райдужні перспективи галузі і сьогодні, особливо після вступу України до СОТ. Тому на даному етапі розвитку ринку цукру важливого значення набуває механізм маркетингу бурякоцукрового комплексу.

Аналіз останніх досліджень. Проблема формування та функціонування ринку цукру в Україні та за кордоном досліджувалася багатьма вченими Бутенко Н., Варченко О., Заєць О., Коденська М., Стасіневич С., Імас Є. Однак в умовах мінливого ринкового середовища окремі питання у сфері маркетингової діяльності, особливо на регіональних ринках, залишаються недостатньо розробленими. Це стосується взаємовідносин між складовими маркетингового ланцюга, збалансування попиту та пропозиції, прогнозування розвитку бурякоцукрового підкомплексу, організації маркетингової інфраструктури ринку.

Метою роботи є розробка теоретико-методичних засад і прикладних аспектів формування та функціонування організаційно-економічного механізму маркетингу і реалізації його стратегій в бурякоцукровому підкомплексі, визначення ефективності їх застосування.

Викладення основного матеріалу. За останнє десятиліття відбувся процес трансформації української економіки від адміністративної системи управління до ринкової, що зумовило переорієнтацію усіх складових економічного механізму на пошук нових важелів протидії негативним факторам зовнішнього та управління складовими внутрішнього середовища. Однією із таких альтернатив є впровадження механізму маркетингу як на макро-, так і на мікрорівнях економічної системи.

Термін "маркетинг" (від англ. "market" – ринок), що буквально означає ринкову діяльність, роботу з ринком, з'явився в економічній літературі США на початку ХХ сторіччя. За цей час було розроблено безліч визначень маркетингу: від самих коротких до розгорнутих і деталізованих, що охоплюють цілі, принципи, функції і методи маркетингу.

На етапах розвитку ринку, зв'язаних з рівнем його насичення і конкуренцією, змінювалися і концепції управління: від орієнтації на виробництво, потім – на продукт, пропонований ринку, на активізацію збутової діяльності, нарешті - до орієнтації на потреби споживача, або на маркетинг.

На наш погляд, у визначенні сутності явища важлива не стільки його всебічна характеристика, що включає подібності з однорідними явищами, скільки головна визначальна риса, його особливість. Така відмінна риса маркетингу як стилю, методу, концепції управління бізнесом полягає, на наш погляд, у постійній турботі підприємства про задоволення потреб і активному їхньому формуванні, тобто в орієнтації на споживача.

Орієнтація на споживача в сучасному маркетингу узгоджується і з таким його ємним трактуванням, як "філософія бізнесу". На наш погляд, тут підкреслюється висока соціальна значимість маркетингу і соціальна виправданість його цілей (надання споживачу максимального широкого вибору, підвищення рівня споживання і якості життя, досягнення максимальної споживчої задоволеності). Природно, що підприємець піклується про задоволення потреб цільового ринку не з альтруїстичних міркувань. До цього його спонукає усвідомлення об'єктивних обставин, прагнення "вижити" в умовах насиченого ринку і жорсткої конкуренції, при мінливих ринкових обставинах і зростаючих різнобічних вимогах споживачів. Отже, в оцінці маркетингу як філософії бізнесу закладена зміна моральних критеріїв та аспектів сучасного підприємництва. Маркетинг пропонує бізнесмену економічну вигоду замість постійної турботи про інших.

Звернутися до повного тексту статті в форматі PDF

 

Прочитано 5112 раз
 

На сайте

Сейчас 6 гостей онлайн

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня249
mod_vvisit_counterВчера169
mod_vvisit_counterНа этой неделе993
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе1275
mod_vvisit_counterВ этом месяце1711
mod_vvisit_counterВ прошлом місяце7440
mod_vvisit_counterВсего494525