Архів

Головна
Середа, 01 червня 2011 15:01

Застосування геоінформаційних технологій в соціальному моніторингу Чернігівської області

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

УДК 504.062 : 681.518

В. І. Зацерковний, к.т.н., доцент

С. В. Кривоберець, аспірант

Застосування геоінформаційних технологій

в соціальному моніторингу Чернігівської області

У статті розглянуто можливість застосування геоінформаційних технологій при виконанні соціального моніторингу Чернігівської області та надані приклади їх використання. Описані основні функції і показана функціональна схема ГІС соціального моніторингу.

Ключові слова: соціальний моніторинг, геоінформаційні технології, геоінформаційні системи, функції ГІС.

 

Актуальність теми дослідження. Для вирішення соціальних проблем, підвищення стандартів життя кожного громадянина в таких регіонах, як Чернігівська область, які майже не мають величезних запасів природних ресурсів та представляють значну експортну цінність, основними факторами економічного зростання є активний розвиток власного потенціалу, а це можливе лише при взаємодії влади, бізнесу і громадських організацій.

Постановка проблеми. Наслідки глобалізації вимагають досягнення міжнародних і соціальних стандартів, орієнтованих на загальновизнані норми і правила. ООН розроблені вісім цілей «розвитку тисячоліття» – пріоритетів соціально-економічного розвитку, які прийняті керівниками держав і урядів 147 країн. Вони підкріплені 18 кількісними показниками і 48 індикаторами. Цілі розвитку у ХХІ столітті передбачають скорочення бідності, поліпшення гендерної рівності, зниження дитячої смертності, боротьбу з ВІЛ-інфекцією та іншими захворюваннями, забезпеченням доступності освіти і екологічної стійкості, участі України в глобальному співробітництві відповідно до національних інтересів [2, 3].

Аналіз останніх досліджень і публікацій. Одним з найважливіших напрямків удосконалення соціальної допомоги є розвиток систем моніторингу здоров`я населення, юридична база якого закладена в Указі Президента України «Про додаткові заходи щодо поліпшення медичної допомоги населенню України» (2000р). У цьому документі перед охороною здоров'я поставлено завдання впровадження моніторингу стану здоров'я населення. Пріоритетний розвиток його відображається також в міжгалузевій комплексній програмі «Здоров'я нації на 2002-2011 роки», яка базується на основних документах, що зумовлюють першочергові напрямки розвитку охорони здоров`я України: «Про основні напрямки соціальної політики…», а також інших законах та нормативно-правових актах України [2].

Виклад основного матеріалу. Вищезазначені умови вимагають принципово нового підходу до інформаційних технологій та структур отримання, обробки і представлення даних про стан здоров’я населення і середовище його життєдіяльності. Для оцінки будь-якої інформаційної технології повинен використовуватись комплекс критеріїв, котрий забезпечував би:

Звернутися до повного тексту статті в форматі PDF

Читати 5153 разів
 

Зараз on-line

На даний момент 4 гостей на сайті

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні56
mod_vvisit_counterВчора316
mod_vvisit_counterНа цьому тиждні1456
mod_vvisit_counterНа прошлому тиждні1542
mod_vvisit_counterВ цьому місяці5124
mod_vvisit_counterВ прошлому місяці5439
mod_vvisit_counterРазом434171