Архів

Головна
Понеділок, 04 квітня 2011 08:58

ПОБУДОВА АЛГОРИТМУ АНАЛІЗУ СКЛАДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ СТРУКТУРНОГО ТИПУ НА ОСНОВІ СИСТЕМНОГО ПІДХОДУ

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

УДК 330.46.3

І. С. Скітер, к.ф.-м.н., доцент

А. Г. Гребінник, ст. викладач

ПОБУДОВА АЛГОРИТМУ АНАЛІЗУ СКЛАДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ СТРУКТУРНОГО ТИПУ НА ОСНОВІ

СИСТЕМНОГО ПІДХОДУ

У статті акцентується увага на процесі алгоритмізації системного підходу до аналізу складних економічних систем з метою прийняття управлінських рішень в них.

Ключові слова: складна економічна система структурного типу (СЕС СТ), системний аналіз (СА), прийняття рішень, алгоритм СА.

 

Актуальність дослідження. Методологія формалізованого прийняття рішень значною мірою розвинулась у системно-практичній діяльності – менеджменті, маркетингу тощо. Прикладне використання процедур прийняття рішень спирається на базові поняття - «система» та «системний підхід» («системний аналіз»). Це дає змогу розглядати об’єкт, над яким здійснюється прийняття рішень, як у сенсі упорядкованої множини інформації про нього (системи), так і в сенсі узагальненого розгляду всіх потоків інформації, які визначають його функціонування, одночасно (системний підхід). Структуризація підходів до управління повинна спиратись на алгоритмізовану схему дослідження об’єкту.

Постановка проблеми. Ефективність управління в економічний сфері залежить від інформативної ємності результатів виробничої діяльності та управління нею.

При наявності складної внутрішньої організації діяльність підприємства, фірми тощо розглядається з точки зору функціонування її як складної економічної системи структурного типу (СЕС СТ). Комплексне дослідження таких систем з метою аналізу, прогнозування, управління та прийняття рішень можливе лише за умови застосування системного підходу (системного аналізу), який можна вважати методом аналізу цілей системи, оскільки за його допомогою:

Звернутися до повного тексту статті в форматі PDF

Читати 7026 разів
 

Зараз on-line

На даний момент 5 гостей на сайті

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні125
mod_vvisit_counterВчора316
mod_vvisit_counterНа цьому тиждні1525
mod_vvisit_counterНа прошлому тиждні1542
mod_vvisit_counterВ цьому місяці5193
mod_vvisit_counterВ прошлому місяці5439
mod_vvisit_counterРазом434240